POMOC, UBYTOVANIE, SVÄTÁ OMŠA
 

 
Vážení občania, naša obec sa zapojila a pokračuje v humanitárnej pomoci utečencom pred vojnou na Ukrajine.
Počas úradných hodín, pripadne podľa dohody môžete do malej sály Kultúrneho domu nosiť deky, spacáky, karimatky, potraviny s dlhou zárukou, ako paštéty, keksíky, konzervy, trvanlivé mlieka, sáčkové polievky, detské výživy, detské džúsy, lieky, obväzový materiál, lekárničky, hygienu rôzneho druhu, dezinfekčné prostriedky, plienky pre deti, jednorázové utierky, vlhčené utierky… Srdečne ďakujeme všetkým, ktorí už prispeli a chceme povzbudiť ostatných, aby si otvorili svoje srdcia a pomohli ľudom, ktorí dnes trpia. Pomôcť môžete aj modlitbou za mier na Ukrajine.
 
Prosíme tých, ktorí by chceli ubytovať, alebo poskytnúť dom pre utečencov z Ukrajiny, aby nám túto skutočnosť oznámili na obecnom úrade. Za každú takúto pomoc vopred srdečne ďakujeme.
 
Dna 08.03.2022 v utorok sa v našom kostole sv. Juraja uskutoční svätá omša obetovaná za mier a pokoj na Ukrajine. Pred svätou omšou o 16.15 hod. bude krížová cesta na tento účel. Pozývame všetkých aj tých, ktorí nechodia do kostola, aby prišli prosit o MIER pre všetkých, aby sme opäť zažívali pokoj a radosť! Pekný deň všetkým a ďakujeme za prečítanie.